o nas

Jesteśmy oddziałem austriackiej firmy VARIOTHERM HEIZSYSTEME GMBH w Polsce. Posiadamy wyłączność na dystrybucję i montaż płaszczyznowych systemów ogrzewania i chłodzenia oraz listew grzewczych Variotherm, która została nam udzielona jako uhonorowanie wieloletnich wspólnych starań na rzecz stałego rozwoju autorskich rozwiązań austriackiego producenta. Oferujemy profesjonalną obsługę i doradztwo od projektu po wykonanie zawierzonych nam prac.

Oficjalne podjęcie naszej działalności jako oddziału VARIOTHERM POLSKA rozpoczęliśmy 01 marca 2004 roku. Oferujemy niszowe rozwiązania w ramach certyfikowanych systemów ogrzewania podłogowego, ściennego, systemów chłodzenia oraz autorskich listew grzewczych austriackiego producenta VARIOTHERM HEIZSYSTEME GMBH, który obecnie już od ponad 40 lat działalności produkcyjnej dostarcza kompleksowe rozwiązania swoim Klientom w całej Europie.

Produkowane przez VARIOTHERM HEIZSYSTEME GMBH systemy ogrzewania i chłodzenia posiadają wszelkie certyfikacje, licencje i dopuszczenia wymagane na rynkach Unii Europejskiej i poza nimi. Stała współpraca z Uniwersytetem w Wiedniu oraz własne laboratorium zakładowe pozwoliło VARIOTHERM HEIZSYSTEME GMBH na wypracowanie autorskich rozwiązań, które zamieniły poszczególne elementy tradycyjnych systemów ogrzewania płaszczyznowego w dotychczas niespotykane na rynku, wysoko technologicznie rozwinięte rozwiązania. Uzyskaliśmy większą wydajność energetyczną, a więc i cieplną, przy mniejszym nakładzie kosztów na materiały do zabudowy i pracy w ramach montażu. Większą jakość i trwałość na lata – udzielamy 10 lat gwarancji na oferowane przez nas systemy ogrzewania i chłodzenia.

Całość dotychczasowych starań producenta sprawia, że systemy Variotherm idealnie nadają się zarówno jako kompleksowe systemy ogrzewania czy chłodzenia do budynków użytku publicznego, obiektów gastronomicznych, ekologicznych domów z gliny, zabytkowych domów i obiektów sakralnych, domów jednorodzinnych jak i do  tzw. szybkiego remontu, podczas którego dane pomieszczenie wraz z wybranym systemem ogrzewania lub chłodzenia może zostać oddane do użytku zaledwie po kilku dniach bez zbędnego kucia czy naruszania konstrukcji wyjściowej posadzek bądź ścian.

Systemy ogrzewania i chłodzenia Variotherm cieszą się uznaniem instytucji publicznych, w których dbałość o zachowanie najwyższego poziomu higieny ma kluczowe znaczenie.

Ogrzewanie płaszczyznowe oddaje ciepło przez promieniowanie, a nie przez konwekcję, co pozwala uniknąć unoszenia w powietrze drobin kurzu z roztoczami oraz innymi drobnoustrojami i drobinkami pyłu. Poprzez możliwie najwyższy stopień ograniczenia przemieszczenia się mas powietrza generowanego przez grzejniki, kaloryfery i podobne wymienniki ciepła w pomieszczeniach zwiększamy komfort i bezpieczeństwo ich użytkowania, szczególnie w miejscach stanowiących potencjalnie najwyższe zagrożenie przenoszeniem wirusów, bakterii, zarazków czy też czynników alergennych.

Sale operacyjne, pomieszczenia w szkołach, przedszkolach, żłobkach, przychodnie czy gabinety lekarskie i specjalistyczne, gabinety kosmetyczne i fizjoterapii, a także wszelkie pomieszczenia o stale utrzymującym się wysokim czynniku gromadzenia się ich użytkowników mogą zapewniać możliwie najwyższy stopień sterylności i co za tym idzie bezpieczeństwa użytkowania poprzez zastosowanie systemów ogrzewania i chłodzenia Variotherm.  

Państwa zaufanie jest dla nas najważniejsze. Zapraszamy do współpracy,

Zespół VARIOTHERM POLSKA

 

Projekt i wykonanie: DUONET