historia firmy

Historia

Od 1994 roku dzięki prawdziwej pasji i zaangażowaniu naszego Taty i Współzałożyciela firmy - Janusza Marcińca zajmujemy się kompleksowym montażem instalacji wodno-kanalizacyjnych oraz centralnego ogrzewania w domach jednorodzinnych i małych obiektach około-przemysłowych. Dbałość o szczegóły i najwyższą jakość poprowadziła nas już w tamtych latach do najnowszych trendów i rozwiązań na rynku instalacyjnym.

W 1998 roku montowaliśmy pierwsze ogrzewanie podłogowe w systemie tradycyjnym. Każdorazowo dostosowywaliśmy system ogrzewania do specyfiki budynku, posadzki oraz rzeczywistych możliwości naszych Klientów. Dociekliwie zaopatrywaliśmy się w coraz nowsze narzędzia i szkoliliśmy się pod kątem najbardziej wydajnych rozwiązań.

W 2002 roku nawiązaliśmy współpracę z VARIOTHERM HEIZSYSTEME GMBH w Austrii, firmą o głęboko zakorzenionej rodzinnej tradycji, zlokalizowaną w malowniczej miejscowości Leobersdorf, w Dolnej Austrii, ok. 45km od Wiednia.

Dołączyliśmy do Zespołu VARIOTHERM HEIZSYSTEME GMBH i poznaliśmy produkcję wszelkich elementów systemów ogrzewania i chłodzenia produkowanych przez firmę matkę w Austrii. Sprawdziliśmy się również w montażu wszystkich systemów Variotherm w ramach zlecanych nam prac instalacyjnych i związanych z nimi prac budowalnych pod wymagającym okiem Właściciela VARIOTHERM HEIZSYSTEME GMBH, prezesa  zarządu spółki Alexandra Watzka.

Nasze wieloletnie starania zostały docenione poprzez zawierzenie Januszowi Marcińcowi prowadzenia własnego warsztatu jako jednostki Działu Produkcji i Rozwoju VARIOTHERM HEIZSYSTEME GMBH w centrali firmy w Leobersdorf oraz udzielnie firmie VARIOTHERM POLSKA prowadzonej przez Filipa Marcińca wyłączności w ramach dystrybucji i montażu systemów Variotherm na teren całej Polski.
Projekt i wykonanie: DUONET