aktualności

Perfekcyjne opakowanie. Idealny transfer ciepła. Perfekcyjna technika rur.

[09.09.2015]

Stabilne i równocześnie wyjątkowe opakowanie

Rur Varioprofil posiada poza funkcją ochrony towaru cały szereg przemyślanych zastosowań. Kartony służą również do tego, aby rury Variomoduł mogły być w magazynie, podczas transportu oraz na budowie przechowywane czysto, łatwo oraz oszczędzając miejsce. Wielkość kartonu jest dokładnie dopasowana do rolki rury znajdującej się w nim. W sumie oszczędza to materiał wypełniający, wagę i miejsce podczas wysyłki. Optycznie atrakcyjnie projekt opakowania podkreśla jakość zawartości. Rzut oka na i do opakowania wystarczy aby od razu wiedzieć że ten system jest najwyższej jakości, elegancji technicznie i do najmniejszego detalu przemyślany. Produkty Variotherm wyróżniają się na każdej budowie swoim profesjonalnym wykonaniem.

Ściana i sufit modułowy – ogrzewać/chłodzić.
2 nowe i 1 specjalna płyta modułowa.

Dwie nowe płyty o stałej wysokości zapewniają od zaraz jeszcze więcej elastyczności montażu. Z nowymi rozmiarami pośrednimi lub też bardzo dużymi wielkościami spełnia Variotherm każde wymagania w codziennej praktyce. Tak na marginesie: znaczenia punktów na śruby na przedniej stronie płyty zapobiega przypadkowemu przewierceniu rury i ułatwia montaż.

Wszystko jest możliwe! Na życzenie produkuje Variotherm indywidualne płyty, które dopasowują się dokładnie do specjalnych wymagań konstrukcji.

Pytanie nic nie kosztuje: ……

 

 

Wolne od ognia – „opasowane”/połączone śruby Fermacell

Szybki montaż: z pomocą „opasowanych” śrub Fermacell (nadających się do śrubokręta magazynkowego) mocowanie płyt modułowych do konstrukcji drewnianych/metalowych następuje bardzo szybko.

 

 

 

 

 

 

 

Tylko u nas – płyta XPS 10-200

Dostęne tylko u nas: 10mm cienka płyta XPS służy jako płyta izolująca ciepło bezpośrednio pod kompaktowym ogrzewaniem podłogowym. Dostępna tylko w Variotherm. 
Wytrzymałość ucisku 200 kPa (20t/m2)

 

 

 

 

 

Clip-Clack – nowy VarioClip

Ogrzewanie podłogowe VarioClip nadaje się do rozkładania w mokrej wylewce. Meritum: mata kratowa zostaje łatwo rozłożona a rura Varioprofil bezpiecznie w przeznaczonych do tego klipsach mocujących. Szybki sposób montażu, utrzymujący rury w stabilnym, perfekcyjnym odstępie.

 

 

 

 

 

 

 

 

Wszystko w jednym – VarioNop- 11

Płyty Variotherm są nośnikami, miejscem dzielącym oraz równocześnie izolacją cieplną. Łączone są w prosty sposób systemem Druckknopf. Sprawdzony VarioNop dostępny jest teraz także o grubości 11 mm.

 

 

 

 

 

Zwinięty i cichy – VarioRoll 20-2

Izolacja cieplna i absorbująca nacisk VarioRoll dostępna jest również o grubości 20 mm z ulepszoną izolacją absorbującą nacisk o 26 db. Oszczędza to wagę i koszty materiału. Dostępny jest również wariant o grubości 30 mm z ulepszoną izolacją absorbującą nacisk 28 db.

 

 

 

 

Optymalne koła – rozdzielnia z 15 obwodami grzewczymi

Do już dostępnych stacji pompowo rozdzielczych dołącza się nowy model o możliwości podłączenia 15 obwodów grzewczych. Wbudowywane jest on do tradycyjnej dostępnej szafki rozdzielczej VS4 lub VSA4.

Projekt i wykonanie: DUONET